Powrót


Przez harmonię z prawami natury do zdrowia.
  

e-mail

"Miarą człowieczeństwa jest jak traktujemy: ludzi, zwierzęta, przyrodę."

Pani dr Maria Grodecka
wyjaśnia historię błędnych naukowych dogmatów o odżywianiu i historię naprawiania tych błędów też przez naukowców.

Przejście na stronę Prawa Natury, przepisy, psychologia, mleko?
Nowa logika w medycynie, książki, pytania i odpowiedzi ... edycja 5.02.2016 r.

Poniżej inne strony:
cytujemy niektóre teksty jakie do stycznia 2003 roku znajdowały się na pierwszej stronie "Viva! Akcja dla zwierząt" http://www.viva.org.pl/ .......     i zostały przesunięte do dalszej części.

owieczka.jpg (7411 bytes)

rys. http://viva.eko.org.pl/ 
  

Ogólnopolski Tydzień Wegetarianizmu
rozpoczyna się w pierwszej połowie maja
każdego roku

1 października jest
Miedzynarodowym Dniem Wegetarianizmu

Przejście na strony :

Dla miłośników zwierząt

Świat roślin i człowiek

Ziemia - ludzie - zwierzęta

Zdrowie
Zostając wegetarianinem lub weganinem zwiększasz swoje szanse na długie życie i dobre samopoczucie. W produktach pochodzenia roślinnego znajdziesz wszystko, czego potrzebuje twój organizm, a składniki odżywcze, zawarte  w owocach, warzywach i ziarnach, ochronią twój organizm przed wieloma chorobami. Badania naukowe nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że wegetarianie rzadziej cierpią na miażdżycę, udary, raka, cukrzycę i wiele innych chorób i zwykle żyją dłużej niż zjadacze mięsa.
Zwierzęta
Na świecie corocznie zabijane są 43 miliardy zwierząt. O wiele więcej przeżywa niewyobrażalne katusze w systemie chowu przemysłowego. Rezygnacja z jedzenia mięsa to największy krok, jaki możesz zrobić, żeby nie przyczyniać się do cierpienia tych niewinnych i bezbronnych istot.
Ludzie
Twoja decyzja przyczyni się do zmniejszenia plagi głodu. Obecnie pożywienia na świecie wystarcza dla 2,5 miliarda ludzi - dietą opartą na pokarmach roślinnych można wyżywić ponad 6 miliardów. Ilość zboża potrzebna, by położyć kres głodowi na świecie, to 40 mln ton, a ilość zboża, które w ciągu roku zjadają zwierzęta hodowlane na Zachodzie, to 540 mln ton.
Planeta
Przemysłowy chów zwierząt, a także połowy i hodowla ryb są w ogromnej mierze powodem dewastacji środowiska naturalnego naszej planety. Twoja decyzja o byciu wegetarianinem przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby oraz zahamowania niszczących Ziemię procesów, takich jak ocieplanie się klimatu, pustynnienie, erozja gleb i wycinanie lasów.

Viva_logo.GIF (1347 bytes)

Viva! Akcja dla zwierząt jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji Viva!                   działającej od 1994 r. Zajmujemy się popularyzowaniem wegetarianizmu i weganizmu w trosce o dobro ludzi, zwierząt i całej planety.

Instytut Medycyny Środowisk
jest tworzony w Lublinie przez lek med. Ewę Hankiewicz - neurologa i doświadczonego praktyka metod medycyny naturalnej, jako pierwsza tego rodzaju inicjatywa w kraju.

Kopia wywiadu z lek. med. Ewą Hankiewicz, oryginał się nie otwiera >> KOPIA
Zbawienne oczyszczenie Ewa Hankiewicz

Weganizm jest bardziej ścisłą formą wegetarianizmu, polegającą na odrzuceniu wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, podczas gdy wegetarianizm dopuszcza produkty, które zostały przez ustroje zwierzęce wytworzone ...
Więcej o weganiźmie, fragment zlikwidowanej strony:
"... Autorom tych mitów zależy jedynie na utrzymaniu za wszelką cenę poglądu, iż wegetarianie czy weganie są niedożywieni. To nieprawda. Każda zła dieta, także mięsna, prowadzi do niedożywienia. Weganizm to nie jedzenie chleba z dżemem i placków na obiad. To dokładnie i mądrze zaplanowana polityka żywieniowa."
 

Dlaczego Weganizm ?

Powrót